Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)

Tinklapių ir interneto svetainių optimizavimas (Search engine optimization - SEO)

Kadangi nūdienos rinkoje vyrauja begalinė konkurencija, todėl sukūrus tinklapį yra labai svarbu kiek įmanoma greičiau patekti į paieškos sistemas, o dar geriau - tarp 10-ies geriausiųjų paieškos sistemos rezultatų, pateikiamų pagal atitinkamus raktinius žodžius ir verslo specifiką.

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) - tai procesas, kai, pagal raktinius žodžius, optimizuojamas tinklapis (turinys, struktūra ir kt.) norint papulti tarp pirmųjų 10 paieškos rezultatų. Iš karto drįsiu pajuokauti: gerai, kad mes gyvename ne Rusijoje, todėl galime sutelkti dėmesį ir optimizuoti svetainę tik vienai paieškos sistemai, o tuomet didžioji dalis klientų - mūsų rankose. Tai tik dėl to, kad net 97 procentai lietuvių naudoja Google paieškos sistemą. Išsvajotasis dešimtukas - ranka pasiekiamas. Tačiau negi būsite naivūs ir galvosite, kad konkurentai nieko nesiima?

Jūsų arkliukas turėtų būti tinkami aprašymai, geros nuorodos į jūsų tinklapį iš pakankamai aukštą reitingą turinčių svetainių ir be abejo - tiksli informacija, kuri reikalinga konkrečiam vartotojui. Labai svarbu identifikuoti ir tiksliai aprašyti jūsų įmonės veiklos ar produktų specifiką, kad būtų galima išsikovoti vietas tarp 10-ies geriausių negaištant laiko ties bendriniais žodžiais. Optimizacija bendriniams žodžiams kitą kartą gali būti pernelyg brangus malonumas ir gali neatsipirkti. Paieška pagal bendrinius žodžius ateis su laiku ir savaime, galų gale, norint padidinti srautus bus galima pasinaudoti ir reklaminėmis paieškos sistemų teikiamomis paslaugomis.

Reikėtų atminti, kad būna įvairūs būdai tikslams pasiekti: balti, pilki, juodi... Jokios abejonės, pasitelkus juodąsias technologijas, tinklapį į pirmąsias pozicijas pakelsite gana greitai. Tad jeigu jums siūlo per 2-3 savaites pasiekti viršūnes - rimtai tuo suabejokite, nes dirbant baltomis technologijomis tai paprasčiausiai nerealu. Atminkite, kad išties gudrūs paieškos sistemų algoritmai analizuodami juodomis technologijomis kurtą svetainę, gali ją iš viso pašalinti iš žaidimo ir nublokšti į patį dugną iš kurio ji vargiai jau ir bepakils. Tad prieš imdamiesi tokių veiksmų, DAR KARTĄ gerai pagalvokite.

Taip pat verta žinoti, kad ir blogas optimizavimas paieškos sistemoms gali būti kenksmingesnis, nei jokio, tad svarbu surasti tinkamą įmonę, tvarkančią jūsų tinklapį ir reklaminę kampaniją. Išties pravartu būtų susipažinti su įmonės etikos kodeksu, kuris aiškiai turėtų atkreipti dėmesį į apgaulingus optimizavimo būdus. Taip pat patartina šifruoti savo svetainės turinį SSL sertifikatu. Google nuo 2018 m. svetainių be SSL šifravimo praktiškai nebereitinguos, tad pakliūti į aukštesnes paieškos pozicijas nėra jokių šansų!

O jeigu jūsų svetainės ir tinklalapiai daugiau orientuoti į rytų rinkas - Rusiją, Baltarusiją ir kitas NVO šalis, tuomet jau reikia susipažinti su Yandex optimizavimu. Tai kiek kitaip veikianti sistema ir algoritmai, tad tai, ką darote Google aplinkai, tik dalis tiks Yandex platformai.


<< Atgal